Teflon Polyamid Derlin Kestamid Ürünler

teflon

Teflon

Isıya, kimyevi maddelere, neme, elektrik atlamasına, sürtünmeye dayanıklı bir polimerin ticari adı. Teflonun monomerinin kimyevi ismi tetrafluoroetilen (TFE) olup, Du Pont firmasından başka diğer firmalar tarafından da değişik isimlerde üretilmektedir. 1944 yılında piyasaya sürüldü. Teflon, flor atomlarıyla doymuş uzun ve düz bir karbon zincirinden meydana gelmiş moleküler yapıya sahiptir. Karbon ve fluor atomları arasındaki çok kuvvetli kimyevi bağlar sebebiyle, başka hiçbir polimerde bir arada bulunmayan üstün özelliklere sahiptir. Teflon, -260°C ile +327°C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır. Hiçbir maddeye yapışmaz, sürtünme katsayısı bütün katı cisimlerinkinden küçüktür. Elektriki yalıtkanlığı her türlü şartta bütün yalıtkanlardan üstündür.

 

şerit

kestamid

Kestamid

Döküm yoluyla imal edilen polyamit türü malzeme. sert, yüksek darbe mukavemeti, hafiflik, yüksek aşınma mukavemeti, kolay işlenebilirlik, düşük sürtünme katsayısı ve diğer plastik türlerine göre yüksek ısıya dayanımı nedeniyle tercih edilir. hatta bazı uygulamalarda aluminyum/çelik yerine kullanılabilir.

şerit

derlin

Derlin

DELRİN metallerinin sahip olmadığı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Elastikiyet, sertlik, boyutsal kararlılık ve üstün dayanıklılık bunlardan bazılarıdır. DELRİN ‘den yapılan parçalar – ve + dereceler arasında geniş bir sıcaklık aralığında, nemli ortamlarda solventlerle temas halinde bile yüksek oranda bu üstünlüklerini korur. Sürekli uygulanan yükler, ard arda darbeler veya sürekli alçalıp yükselen sıcak ortamlarda DELRİN ‘nin mükemmel direnci kayda değerdir.

şerit

polyamid

Polyamid

Polyamid, konstrüksiyon malzemesi olarak, örneğin dişli çark, çubuk, cıvata gibi mekanik yüklenen ve ölçü tamlığı * * aranan yerlerde tercih edilen endüstri plastiğidir. Bükülmeye ve aşınmaya dayanıklıdır. Yük altında uzun süre çalışabilme özelliğine sahiptir. sertlik ve darbe emme özelliği,yüksek Elektriksel yalıtkanlık,Kimyasallara karşı direnç en belirgin kullanım avantajlarıdır.
bir termoplastik türüdür. naylon ve aramid olmak üzere ikiye ayrılır.naylon, iyi mekanik özelliklere ve yüksek aşınma direncine sahiptir. birçok kimyasala karşı dirençlidir(öyle olmasa doğada o kadar uzun süre kirliliğe neden olmaz zaten). tüm naylonlar suyu absorbe etme yeteneğine sahiptir. ancak yüksek nem absorbu istenen mekanik özelliklerin azalmasına neden olur.aramid, çook yüksek bir esnekliğe ve dayanıklılığa sahiptir. tipik kullanım alanları güçlendirilmiş plastikler için elyaflar, kablolar, radyal lastikler ve kurşun geçirmez yeleklerdir.